بهترین افزونه های JavaScript VSCode برای توسعه سریعتر

1056
js_vscode_extensions | اُکسیما

VSCode یک ویرایشگر متن باز و کراس پلت فرم است که تبدیل به ویرایشگرمورد علاقه برنامه نویسان، به خصوص در جامعه توسعه دهندگان وب است. این ویرایشگر سریع، قابل انعطاف، قابل تنظیم و دارای چندین ویژگی است. اگر قبلا با آن کار نکرده اید، به شما پیشنهاد می کنیم آن را بررسی کنید.

هزاران افزونه برای VSCode ساخته شده است. قصد داریم در این مقاله چند افزونه را که روزانه اکثر توسعه دهندگان از آن استفاده می کنند فهرست کنیم.


Quokka.js


Quokka.js یک زمین نمونه سازی سریع برای جاوا اسکریپت و TypeScript است. این بدان معناست که شما کد خود را بلافاصله پس از تایپ اجرا می کنید و نتایج اعداد مختلف را در ویرایشگر کد می توانید مشاهده کنید. خودتان انرا آزمایش کنید.

پس از نصب این افزونه ، می توانید Ctrl / Cmd (⌘) + Shift + P را فشار دهید تا پالت دستورالعمل را نمایش دهد و سپس Quokka را تایپ کنید تا لیستی از فرمان های موجود را ببینید. فرمان جدید فایل جاوا اسکریپت را انتخاب و اجرا کنید. شما همچنین می توانید (⌘ + K + J) را فشار دهید تا فایل به طور مستقیم باز شود. هر چیزی که شما در این فایل تایپ میکنید فورا اجرا میشود.


quokka-oxima

Bracket Pair Colorizer و Indent Rainbow


براکت ها و پرانتزها بخشی جدایی ناپذیر، بسیاری از زبان های برنامه نویسی هستند. در یک زبان مانند جاوا اسکریپت، یک صفحه تنها می تواند تعداد بیشماری از این کاراکترها را داسته باشد بدون آن که یک مکانیزم آسان برای شناسایی جفت های باز و بسته شده وجود داشته باشد. ما به شما Bracket Pair Colorizer و Indent Rainbow معرفی می کنیم . این دو افزونه متفاوت هستند. با این حال، آنها واقعا مانند یک زن و شوهر زیبا یک زوج زیبا را ایجاد می کنند. این افزونه ها ویرایشگر شما را پر از رنگ می کند و بلوک های کد را به راحتی قابل تشخیص می نماید.


bracket-oxima

Snippets


اسکرپت ها در یک ویرایشگر در واقع کوتاه نویسی می باشند. بنابراین به جای آن که بنویسید ";'import React from 'react" می توانید تایپ کنید "imr" و برای بسط این کوتاه نویسی بر روی Tab کلیک کنید. تعداد زیادی Snippets برای همه زبان ها : جاوا اسکریپت (یا هر زبان دیگری)، React، Redux، Angular، Vue، Jest وجود دارد.


Todo Highlighter


اغلب اتفاق می افتد که شما یک تابع را کد نویسی می کنید و فکر می کنید احتمالا راهی بهتر برای انجام یک کار وجود دارد. شما یک دیدگاه را به این صورت کامنت می کنید // TODO: Needs Refactoring یا چیزی بر روی آن اثر می گذارد. اما پس از آن شما کامنت های خود را ممکن است فراموش کنید ، با Todo Highlighter ، خوشبختانه این اتفاق نخواهد افتاد.

این ابزار ، TODOs / FIXMEs شما و یا هر حاشیه نویسی دیگر در کد شما را به رنگ های روشن برجسته نمایش می دهد، بنابراین همیشه قابل مشاهده می باشند. یکی از ویژگی های جالب List Highlighted annotations . این است که همه ی TODOs را در کنسول خروجی فهرست می کند.


todo_highlighter-oxima

Import Cost


این extension به شما این امکان را می دهد اندازه ماژول ایمپورت شده را ببینید. شما می توانید ببینید که آیا شما کل کتابخانه را ایمپورت کرده اید یا فقط یک ابزار خاص را به پروژه خود اضافه نموده اید.


import_cost-oxima

REST Client


به عنوان یک توسعه دهنده وب، ما اغلب باید با API های REST کار کنیم. برای بررسی URL ها و بررسی پاسخ ها، ابزارهایی مانند Postman مورد استفاده قرار می گیرند. اما چرا یک برنامه متفاوت زمانی که ویرایشگر شما به راحتی می تواند همان کار را انجام دهد. REST Client به شما اجازه می دهد تا درخواست HTTP ارسال کنید و پاسخ را به طور مستقیم در ویژوال استودیو کد ببینید.


rest_client-oxima

GitLens


همانطور که توسط نویسنده آن گفته شده، GitLens توانایی Git را در Visual Studio Code افزوده است. این مجموعه ای از ویژگی های شگفت انگیز مانند نمایش کد نویسنده توسط Code lens ، انجام جستجو، تاریخ و GitLens کاوشگر. کافی است که شمااین پلاگین را نصب کنید و هر کاری را که با git می خواهید با کمک آن انجام دهید.


gitlens-oxima

VSCode Icons


آیکون های جذاب تر برای ویرایشگر شما!


vscodeـicons-oxima
پیوست ها :
  • این مقاله دارای پیوست نمی باشد.
loder | اُکسیما
»» نویسنده مقاله
علیرضا رئیسی | اُکسیما

علیرضا رئیسی
»» پشتیبانی مقاله

تیم پشتیبانی اُکسیما به صورت 24 ساعت در هر زمان و مکان، پاسخگوی تمامی سوالات و ابهامات شما در مورد این مقاله خواهند بود. بدین منظور شما می توانید از طریق روش های زیر از پشتیبانی فنی این مقاله برخوردار گردید. تیم پشتیبانی این اطمینان خاطر را به شما دانشجویان گرامی خواهند داد که در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان باشند.


به اشتراک بگذارید ...

دوستان و همراهان گرامی : آیا تمایل دارید این مقاله را با دوستان و آشنایان خود در تلگرام به اشتراک بگذارید؟

مقاله های پیشنهادی

حتی اکنون که Kotlin یک زبان رسمی و پشتیبانی شده برای نوشتن برنامه های اندروید است، شما هنوز هم می توانید احساس کنید که دلایل کافی برای تغییر وجود ندارد. جاوا ثابت کرده است که در طول تمام این سالها به خوبی کار می کند، پس چرا باید از کاتلین استفاده کنیم ؟ در این مقاله دلایلی را مطرح می کنیم است ،علی رغم نظر بسیاری از افراد ، استفاده از کاتلین یکی از بهترین چیزهایی است که می توانید انجام دهید.

حسین رئیسی

889

امروزه، هنگام انتخاب یک پایگاه داده، گزینه های زیادی وجود دارد. ما گزینه های جذاب مختلفی داریم که هر کدام دارای نقاط قوت و ضعف خود هستند. یکی از آنها که برجسته شده است، پایگاه داده Realm است. پایگاه داده Realm می تواند توسط اندروید، iOS، React، و حتی توسعه دهندگان Xamarin استفاده شود.

حسین رئیسی

549

کل استراتژی تجارت در استراتژی بازاریابی خلاصه می شود . توانایی جذب جوانب مطلوب ، ضامن موفقیت شما در تجارت است . شما مسئول ایجاد تصمیمات استراتژیک اساسی برای تجارت خود ، به ويژه در این چهار زمینه هستید .

حسین رئیسی

470