۹ دلیل برای یادگیری کاتلین

1047
kotlin_oxima | اُکسیما

حتی اکنون که Kotlin یک زبان رسمی و پشتیبانی شده برای نوشتن برنامه های اندروید است، شما هنوز هم می توانید احساس کنید که دلایل کافی برای تغییر وجود ندارد. جاوا ثابت کرده است که در طول تمام این سالها به خوبی کار می کند، پس چرا باید از کاتلین استفاده کنیم ؟

در این مقاله دلایلی را مطرح می کنیم است ،علی رغم نظر بسیاری از افراد ، استفاده از کاتلین یکی از بهترین چیزهایی است که می توانید انجام دهید.


۱) یک زبان رشد یافته و کامل است


بر خلاف زبانهای دیگر مانند Swift، انتشار کاتلین قبل از انتشار نسخه نهایی 1.0، مراحل بسیاری را طی کرده است . این بدان معنی است که در هنگام کار با کوتلین، هیچ مشکلی وجود ندارد، همه چیز به همان خوبی که شما انتظار دارید، کار می کند.

پلاگین IDE به خوبی کار می کند و در حال حاضر بسیاری از ویژگی هایی را که دوست دارید و در جاوا استفاده می کنید را پشتیبانی می کند. بنابراین، کار با کاتلین در این زمینه بسیار عالی است. جالب است بدانید قبل از نسخه نهایی آن، این زیان چندین سال را در نسخه ی آلفا و سپس بتا گذرانده است. و حتی قبل از نسخه ی بتا، مردم آن را در پروژه های واقعی استفاده می کردند.۲) باعث می شود توسعه اندروید آسان تر شود


در کاتلین سادگی با قدرت مخلوط شده است ، بنابراین ، دنیای جدیدی در اختیار شما قرار می دهد که حتی نمیتوانید تصور کنید.

به نظر می رسد این تنها جایگزین مناسب برای جاوا برای توسعه برنامه های عالی در اندروید است . سایر گزینه ها مانند Scala بسیار سنگین هستند و زمان و ابزار کامپایل شدن آن قابل مقایسه نمی باشد. زمان کامپایل در Kotlin در حال حاضر مشابه با جاوا است ( در برخی از آزمایشات نشان داده که حتی سریع تر می باشد)، و کتابخانه های مورد نیاز برای نوشتن برنامه های Kotlin بسیار کوچک می باشند، بنابراین متدهای شما را زیاد افزایش نمی دهد.۳) به صورت کاملا یکپارچه با اندروید استادیو ادغام می شود


این ممکن است عجیب به نظر برسد، اما همه چیز از لحظه اول بسیار خوب است و این خود مزیت بزرگی محسوب می شود. شما می توانید پروژه کاتلین را در کمتر از 10 دقیقه بدون هیچ گونه مشکلی، راه اندازی و آماده به کار کنید حتی اگر چیزی در مورد کاتلین نمی دانید.

در اندروید 2.3 شما فقط باید یک پلاگین نصب کنید، و در نسخه 3.0 کل پروسه یکپارچه یکپارچه می شود. و همه چیز درست کار می کند مثل اینکه شما با Java کار می می کنید: می توانید IDE را اجرا کنید، اشکال زدایی بدون مسائل، انجام refactors، استفاده از راه اندازی فوری ... هر چیزی که می توانید تصور کنید هنوز هم وجود دارد و می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.۴) تکامل آن به خوبی پوشش داده شده است


Jetbrains شرکت پشت Kotlin است، و خود آن را در پروژه های خود استفاده می کنند، به طوری که بیش از همه علاقه مند به توسعه آن هستند.

همچنین، به طور خاص در مورد اندروید، در حال حاضر با پشتیبانی از گوگل، دو شرکت بزرگ با هم کار می کنند تا بهترین زبان و ابزار برای توسعه اندروید برای ما به ارمغان بیاورند.۵) اگر شما یک توسعه دهنده Android هستید، باید تجدید نظر کنید


بیایید با آن روبه رو شویم: کار با جاوا 6 باعث می شود شما یک برنامه نویس منسوخ شوید .

هنگامی که شما از یک زبان مدرن استفاده می کنید، ذهن شما شروع به فکر کردن به شیوه ای متفاوت می کند.و این دانش جدید در کد شما نشان داده می شود، حتی اگر زبان را تغییر ندهید. در حال حاضر در جاوا، من به شخصه مسایل مختلفی را حل می کنم، فقط به خاطر اینکه مفاهیمی را که قبلا نمی دانستم با یادگیری یک زبان که از آنها پشتیبانی می کند آموخته ام.

علاوه براین شما به یک برنامه نویس همه کاره تبدیل می شوید . اگر به بعضی از زبان ها مانند Ruby، Groovy،Swift نگاه بیندازید خواهید دید درک آن ها برایتان ساده تر شده است چرا که همه از ایده های بسیار مشابه استفاده میکنند .۶) این زبان از جاوا بسیار امن تر است


اگر شما از زبان جاوا استفاده میکنید حتما از NullPointerException خسته شده اید ، این یک مشکل بزرگ در طراحی زبان می باشد .

اگرچه امروزه ابزارهایی مانند حاشیه نویسی ها یا برخی الگوهای طراحی به ما برای کاهش و ازبین بردن این خطاها کمک میکنند اما به طور معمول نیازمند کار و زمان و هزینه اضافی می باشد .

نمیتوان تصور کرد کاتلین چقدر در این زمینه به ما کمک میکند :

  • خطاهای کمتر : اگر کد کمتر باشد مشکلات آن نیز کمتر می شود ، بنابراین پایدار تر می گردد.
  • هنگامی که کامپایلر به شما کمک می کند تا این خطاها را در زمان کامپایل شناسایی کنید ، هرگز در زمان اجرا رخ نخواهند داد .
  • کد ساده تر می شود


۷) شرکت های شناخته شده ای هستند که از آن استفاده می کنند


به عنوان مثال، Pinterest در حال استفاده از آن در ویژگی های جدید برنامه Android خود است.

مثال بزرگی دیگر Basecamp است که در آن 100٪ از کد برنامه Android خود را با Kotlin نوشته است.

یا Trello ، در کد تولیدی خود برخی از کامپوننت ها را با کاتلین نوشته است.

در وب سایت Kotlin شما می توانید یک لیست رو به رشد از شرکت هایی را مشاهده کنید که در حال استفاده از آن بدون هیچ زحمتی هستند.۸) شرکت ها شروع به درخواست آن در پیشنهاد های شغلی خود می کنند


این فقط یک شرکت نیست که از آن استفاده می کند، بلکه دیگران نیز برای آن بسیار علاقه مند هستند. شرکت هایی بسیاری شروع به سرمایه گذاری روی کارکنان خود برای بادگیری Kotlin می کنند و این به تنهایی می تواند نشانه خوبی باشد.۹) یادگیری آن بسیار آسان است


یکی از مزایای بزرگ کاتلین این است که توسعه دهندگان جاوا می توانند بسیاری از کدها را بدون دانستن یک خط از Kotlin درک کند .

با تشکر از سادگی زبان و با کمک از IDE و کامپایلر، شما می توانید اصول زبان واقعا سریع یاد بگیرید. به نظر نمی رسد کسی به بیش از دو هفته نیاز داشته باشد که در استفاده از Kotlin احساس راحتی کند.


به نظر من، Kotlin یک زبان دوستانه برای شروع است ، ذهن شما را گسترش می دهد و باعث می شود شما متفاوت فکر کنید و بالاتر از همه، آماده استفاده برای تولید شوید. نظر شما در خصوص این زبان چیست ؟ در قسمت دیدگاه ها آن را با ما درمیان بگذارید.

پیوست ها :
  • این مقاله دارای پیوست نمی باشد.
loder | اُکسیما
»» نویسنده مقاله
حسین رئیسی | اُکسیما

حسین رئیسی
»» پشتیبانی مقاله

تیم پشتیبانی اُکسیما به صورت 24 ساعت در هر زمان و مکان، پاسخگوی تمامی سوالات و ابهامات شما در مورد این مقاله خواهند بود. بدین منظور شما می توانید از طریق روش های زیر از پشتیبانی فنی این مقاله برخوردار گردید. تیم پشتیبانی این اطمینان خاطر را به شما دانشجویان گرامی خواهند داد که در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان باشند.


به اشتراک بگذارید ...

دوستان و همراهان گرامی : آیا تمایل دارید این مقاله را با دوستان و آشنایان خود در تلگرام به اشتراک بگذارید؟

مقاله های پیشنهادی

کل استراتژی تجارت در استراتژی بازاریابی خلاصه می شود . توانایی جذب جوانب مطلوب ، ضامن موفقیت شما در تجارت است . شما مسئول ایجاد تصمیمات استراتژیک اساسی برای تجارت خود ، به ويژه در این چهار زمینه هستید .

حسین رئیسی

598

سویفت یک زبان برنامه‌نویسی چند شیوه‌ای و از نوع کامپایلری است که برای توسعهٔ iOS، macOS، watchOS و tvOS توسط شرکت اپل ساخته‌شده‌است. سویفت برای کار با فریمورک‌های Cocoa و Cocoa Touch اپل و تعامل با حجم عظیمی از کدهای Objective-C نوشته شده برای محصولات اپل طراحی شده‌است. هیچ زمانی بهتر از الان برای برای کسب مهارت در زبان برنامه نویسی open source اپل یعنی زبان سویفت وجود نداشته است ! در این مقاله دلایلی را برای یادگیری این زبان برای شما آورده ایم که ما را نیز شگفت زده کرده است .

حسین رئیسی

607

گوگل ، کمپانی که کار خود را با ایجاد یک موتور جستجو اغاز کرده است تعدادی سیستم عامل شگفت انگیز در کارنامه خود دارد . اندروید و گول کروم از ان جمله هستند .در حال حاضر این شرکت در حال کار بر روی یک جایگزین کاملا جدید است : سیستم عامل مرموز فیوژا تا همین اواخر هیچ اطلاعاتی از برنامه های گوگل برای این سیستم عامل جدید وجود نداشت . اما شایعات اخیرا ادعا میکنند که تیم Fuchia در تلاش است تا آن را در تمام دستگاه ها اجرا نماید .

حسین رئیسی

648