۹ ویژگی مشترک برنامه نویسان بزرگ

306
common_traits_programmers | اُکسیما

ممکن است شما مسلط به آخرین زبان های برنامه نویسی و جدیدترین چارچوب ها باشید، و توانایی های فنی لازم برای نوشتن کدی عالی را نیز داشته باشید. اما داشتن تکنیک های صرف فنی تنها کافی نیست تا شما را به یک برنامه نویس حرفه ای مبدل کند. برای این اتفاق ، باید ویژگی های گوناگونی را برای انجام کار داشته باشید. در اینجا یک دسته از ویژگی های مختلفی که برنامه نویسان خوب دارا می باشند آورده شده است .


تک بعدی نباشید :


اینکه شما یک تکنولوژی را عمیقا بشناسید بسیار عالی می باشد .اما در دنیای واقعی مشکلات با یک تکنولوژی تنها حل نمی شوند . حتی اگر به عنوان یک متخصص استخدام شوید هنوز باید بدانید چگونه تکنولوژی شما با نرم افزار، سخت افزار ، شبکه های دیگر تعامل برقرار نماید و اکوسیستم برنامه شما را تشکیل می دهند . شما همچنین باید قادر به مشارکت در پروژه ی خود به روش های مختلف باشید و هر کجا که به کمک بیشتری نیاز است کمک نمایید .


عشق به یادگیری :


تکنولوژی همواره در حال تغییر می باشد . ابزارها و زبان هایی که شما امروز با آنها کار میکنید برای سال آینده کارگر نمی باشند . برای یک دهه آینده شما همواره باید مهارت های جدیدی را در اختیار بگیرید تا بتوانید در پروژه های آینده مشارکت نمایید . بهترین برنامه نویسان همیشه بخشی از زمان خود را صرف یادگیری می نمایند .


مهارت های ارتباطی خوب :


کار به عنوان یک توسعه دهنده تنها در مورد تکنولوژی و فناوری نمی باشد . توسعه دهندگان باید با کاربران کسب و کار و برنامه صحبت کنند تا بتوانند نیازهای آن ها را درک کنند . همچنین آن ها اغلب نیاز به تولید اسناد فنی برای اپلیکیشن خود دارند بنابراین توانایی واضح نوشتن بسیار مهم می باشد .


اعتماد به نفس :


هرگز تنها یک راه برای ساختن یک برنامه وجود ندارد . مهم نیست که ایده های شما چقدر خوب هستند . اگر آن ها را برای خودتان صرفا نگه دارید هیچ ارزشی ندارند . بهترین توسعه دهنده ها به ایده های خود اعتماد دارند و در بحث های طراحی برای کمک به شکل گیری معماری نرم افزار صحبت میکنند. برای افزایش اعتماد به نفس ، ابتدا با یک پیشنهاد کوچک شروع کنید نه پیشنهاد طراحی مجدد کل برنامه .


علاقه مند به کسب و کار باشید :


شرکت ها از فناوری برای حل مشکلات تجاری استفاده می کنند. هرچه بیشتر در مورد کسب و کار شرکت تان بدانید، بهتر میتوانید خودتان مشکلات را درک کنید و راه حل هایی که به آنها کمک می کند رشد کنند ارئه دهید، شما باید از فرصت ها برای صحبت با کاربران کسب و کار استفاده کنید و از آنها سوالاتی در مورد چالش هایی که در کار با آنها مواجه هستند بپرسید. اگر واقعا علاقمند به درک کسب و کار باشید ، می توانید دوره های خود را انتخاب کنید یا حتی گواهینامه های مورد نیاز آن کسب و کار را بدست آورید.


عضوی از تیم باشید :


فیلم ها اغلب برنامه نویسان منفرد را تحسین میکنند ، دانش آموزان معمولا تکالیف خود را به تنهایی انجام میدهند ، اما پروژه های واقعی حاصل تلاش یک تیم می باشد .این برای توسعه دهندگان بسیار مهم است که بتوانند با همکاران خود همکاری کنند . شما باید بتوانید با افرادی که دارای توانایی های مختلف هستند برخورد کنید و به نظرات متفاوت آن ها احترام بگذارید . شما می توانید هم تیمی های خود را به عنوان مردم عادی نه صرفا کارکنان فنی بشناسید . درباره ی چیزهای دیگر به غیر از مسائل مربوط به پروژه صحبت کنید این موضوع می تواند باعص ایجاد روابط عاطفی بین شما شود و کار را راحت تر انجام دهید .


درک اهمیت زمان انجام پروژه :


بهترین مدیران پروژه هنگام ورود به یک پروژه ، مدت زمان انجام آن را دریافت میکنند . هرچند گاهی اوقات عوامل خارجی باعث بهم ریختن برنامه ریزی ها می شود . در هر صورت زمانی که شما یک کار را می پذیرید باید خود را متعهد به انجام پروژه در زمان مقرر کنید حتی اگر چند شب اخر را نخوابید . نیاز نیست شما کل زندگی شخصی خود را صرف سازمان کنید اما نشان دادن تعهد برای تکمیل پروژه و درک ارزش آن برای کسب و کار ، تاثیر مثبتی در روند کاری شما دارد.


سازگار باشید :


پروژه ها و اولویت ها به دلایل بسیاری تغییر می کنند، و توسعه دهندگان باید بتوانند به آنچه در حال حاضر مهمتر است، تمرکز کنند. این تغییرات ممکن است کوچک و موقت باشد یا بزرگ و دائمی باشد. اگر آنها موقت هستند، مطمئن شوید که یادداشت های خوبی دارید که وقتی تغییرات تمام شد ، به روال منظم کارهای خود بارگردید. اگر تغییرات دائمی باشند، زمانی را برای درک وضعیت جدید و چگونگی آن در نظر بگیرید. این ممکن است فرصت های جدیدی برای کمک به شما در دستیابی به اهدافتان ارائه دهد. در هر صورت، مهم است که به طور حرفه ای برخورد کنید وسرخورده نشوید.


منابع زیادی وجود دارند که به شما در حرفه ای تر شدن در زمینه برنامه نویسی کمک می کنند در قسمت دیدگاه ها نظرات و تجربیات خود را در این خصوص با ما در میان بگذارید .

پیوست ها :
  • این مقاله دارای پیوست نمی باشد.
loder | اُکسیما
»» نویسنده مقاله
حسین رئیسی | اُکسیما

حسین رئیسی
»» پشتیبانی مقاله

تیم پشتیبانی اُکسیما به صورت 24 ساعت در هر زمان و مکان، پاسخگوی تمامی سوالات و ابهامات شما در مورد این مقاله خواهند بود. بدین منظور شما می توانید از طریق روش های زیر از پشتیبانی فنی این مقاله برخوردار گردید. تیم پشتیبانی این اطمینان خاطر را به شما دانشجویان گرامی خواهند داد که در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان باشند.


به اشتراک بگذارید ...

دوستان و همراهان گرامی : آیا تمایل دارید این مقاله را با دوستان و آشنایان خود در تلگرام به اشتراک بگذارید؟

مقاله های پیشنهادی

طراحی UI و طراحی UX دقیقا چیست و تفاوت بین این دو چیست؟ باید اینطور بگویم که ، UI این است که چگونه همه چیز به نظر می رسد ، اما UX به معنای چگونگی کار است . UX یک فرآیند است، در حالی که رابط کاربری UI قابل تحویل است. بیایید بیشتر توضیح دهیم ...

حسین رئیسی

507

در اینجا فهرستی از 25 مورد از اخرین کتابخانه های اندروید که درچند ماهه گذشته منتشر شده برای شما دوستان لیست کرده ایم . در اینجا جایگاه اول و آخر معنی ندارد و صرفا یک لیست از کتابخانه های جالب گرداوری شده که فکر میکنم برای شما جالب و قابل توجه باشد .

حسین رئیسی

450

امروزه، هنگام انتخاب یک پایگاه داده، گزینه های زیادی وجود دارد. ما گزینه های جذاب مختلفی داریم که هر کدام دارای نقاط قوت و ضعف خود هستند. یکی از آنها که برجسته شده است، پایگاه داده Realm است. پایگاه داده Realm می تواند توسط اندروید، iOS، React، و حتی توسعه دهندگان Xamarin استفاده شود.

حسین رئیسی

282