10 اشتباه در یادگیری برنامه نویسی که درست نمی باشند

554
programmer_warning | اُکسیما

تصورات بسیاری در رابطه با هنر برنامه نویسی وجود دارد که نادرست می باشند . بسیاری برنامه نویسی را یک شغل تنها برای افراد بسیار باهوش و با استعداد می دانند یا دانش آموزان مسلط به ریاضیات و کسانی که هیچ گونه اشتباهی نمی کنند .


در این مقاله ما قصد داریم این ابهامات غلط درباره برنامه نویسی را حل و فصل کنیم ، که تا حدی کمکی باشد برای آن که افراد بدانند آیا برنامه نویسی مسیر شغلی مناسبی برای آنها می باشد یا خیر . اگر تصورات دیگری نیز شما برای افزودن به این لیست دارید ، آنها را در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید .


۱‌) من برای یادگیری برنامه نویسی ، باید مسلط به ریاضیات باشم


مردم ارتباط بین برنامه نویسی و ریاضیات را اشتباه می گیرند . چرا که آن ها به دنبال پاسخی صریح به صورت "بله" و "نه" هستند . اما واقعیت این است که پاسخ بستگی دارد و نمی توان صراحتا به این موضوع پاسخ داد . به عنوان یک برنامه نویس ، ما بیشتر وقت خود را صرف نوشتن کد میکنیم نه فرمول های ریاضی و میتوان اینطور بیان کرد که دانش شما در ریاضی ارتباط مستقیم با مهارت برنامه نویسی شما ندارد .

هرچند ما به جبر پایه در برنامه نویسی نیاز داریم اما بیشتر در سطح پایه و بیسیک و جبر این نیاز مطرح می شود . علاوه بر این کتابخانه ها و پلاگین هایی وجود دارند که شما می توانید به طور مستقیم به کد خود اعمال کنید و برای حل مشکلات ریاضی و الگوریتمی خود از آن ها کمک بگیرید .

با این حال اگر شما در تلاش برای ایجاد چیزهایی هستید که نیاز به ریاضیات پیشرفته و یا فیزیک و ... دارد شما قطعا نیاز دارید در این مباحث استاد باشید ( اما نگران نباشید ، در حال حاضر هزاران راه حل فیزیک و ریاضی در صنعت وجود دارد )


۲‌) من باید یک نابغه با IQ بالای ۱۶۰ باشم


مهم نیست که شما IQ بالای 160 دارین یا 90 . برنامه نویسی به عوامل بیولوژیک وابسته نیست بلکه به علاقه شما بستگی دارد .

بسیاری از برنامه نویسان جز استعداد های برتر نیستند اما به سادگی سالیان سال برنامه نویسی میکنند چرا که آن ها اهمیت نمی دهند چند بار شکست می خورند بلکه از اشتباهات خود درس می گیرند و این اساسا راهی است که برنامه نویسی را می آموزند .

هرکسی که میداند چگونه ارتباط برقرار کند میتواند برنامه نویسی را یاد بگیرد . از آن جا که برنامه نویسی یک زبان با دستور زبان و واژگان خود است وجود آن ها به شما کمک می کند که با دستگاه ارتباط برقرار کنید تا یک هدف خاص یا عملی را تکمیل کنید ، همانند آنچه در ارتباط با هر انسان انجام می دهیم . خیلی ساده است اینطور نیست ؟!


۳‌) من برای یادگیری برنامه نویسی باید به دانشگاه بروم


عده ای می گویند شما برای اینکه به برنامه نویسی را یاد بگیرید و به قله برسید به یک استاد واقعی برای هدایتان در طول مسیر دارید . اما امروزه به لطف اینترنت ، شما می توانید از برنامه نویسان با سابقه و علاقه مند یاد برنامه نویسی را یاد بگیرید بدون هیچ کدام یک از اساتید دانشگاه .

دوره های مبتدی را در وب سایت های یادگیری تعاملی مانند Codecademy انتخاب کنید یا سایر سایت آموزشی را که دارای توضیحات به صورت متن و فرمت ویدیو هستند مطالعه کنید . زمانی که به مشکلی برخوردید و سوالی داشتید از وب سایت StackOverflow کمک بگیرید چرا که بهترین دوست شما در این مسیر خواهد بود . جستجوی گوگل نیز میتواند به شما در برقراری ارتباط مناسب کمک کند .

البته اینطور نیست که بگوییم دانشگاه به شما نمیتواند چیزی بیاموزد . استاد مطمئنا به شما با در درک نظریه ها و مفاهیم مانند شی گرایی در برنامه نویسی کمک شایانی میکند و مزیت هایی نیز دارد .

در هر حال صرفه نظر از اینکه چه مسیری را انتخاب میکنید ، بهتر است بتوانید توانایی خود آموزی خود را در اختیار داشته باشید ، چرا که برخلاف سایر صنایع ، برنامه نویسی به سرعت در حال تکامل و تغییر است و شما خود باید تعیین کنید که آیا می توانید با آن کنار بیاید یا خیر .


۴‌) من برای یادگیری برنامه نویسی باید بزرگسال باشم


والدین محترم ، لطفا از سن کودک خود را به عنوان یک عامل بازدارنده برای یادگیری برنامه نویسی استفاده نکنید .

با این وجود در مدل یادگیری بین بچه ها و بزرگسالان تفاوت وجود دارد . بهتر است بچه ها به روش بصری یاد بگیرند . زیرا ادراک بصری آن ها بیشتر توسعه یافته است . برای این موضوع Scratch ، Alice مناسب برای بچه ها هستند تا بتوانند به صورت بصری برنامه نویسی کنند .


۵‌) من باید بهترین زبان برنامه نویسی را یاد بگیرم


بهترین زبان برای برنامه نویسی چیست ؟ این کمی گمراه کننده است چرا که بهترین زبان برای یادگیری براساس هدف فعلی شما برای کار یا مطالعه مشخص می شود . به عبارت دیگر بهترین زبان برنامه نویسی وجود ندارد و این به آنچه که شما می خواهید یا قصد انجام آن را دارید بستگی دارد .

هرچند زبان های برنامه نویسی عالی برای مبتدیان وجود دارد . Python به دلیل سادگی ، خوانایی و انعطاف پذیری ، شروعی خوب است . جاوا زبانی مناسب برای یادگیری است چرا که مستندات گسترده و جامعی را دارد . یا میتوانید به سراغ C# بروید . پس از آن براساس سرعت زبان ، انعطاف پذیری ، سازگاری و ویژگی های منحصر به فرد آن باید به انتخاب ابزارها بپردازید .


۶‌) فقط چند هفته طول می کشد تا زبان برنامه نویسی را یاد بگیرید و با آن کار کنید


این حرف را باور نکنید ، غم انگیز است که بسیاری از جوانان مشتاق ، تلاش برای یاد گیری یک زبان برنامه نویسی را مدت زمان کوتاهی می بینند تا بتوانند در عرض چند هفته یک پروژه غول را انجام دهند . اما خیلی زود رویای تبدیل شدن به یک برنامه نویس برای آن ها متوقف می شود .

حقیقت آن است که شاید شما چند هفته برای یادگیری برنامه نویسی صرف کنید ، اما سال ها طول می کشد تا برنامه نویسی کنید . همانند نقاشی ، برنامه نویسی نیاز به علاقه و صبر دارد . برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس خوب ، باید هر زمانی که شکست میخورید ، احساس خوبی داشته باشید و بیشتر تلاش کنید زیرا این تنها راه پیشرفت شماست .


برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس خوب ، باید هر زمانی که شکست میخورید ، احساس خوبی داشته باشید و بیشتر تلاش کنید زیرا این تنها راه پیشرفت شماست .

۷‌) من باید تمام Syntaxes و دستورات را حفظ کنم


اساسا اگر شما بدون هیچ گونه کمک و راهنمای بیرونی برنامه نویسی کنید و همه چیز را حفظ کرده باشید شما به یک برنامه نویس حرفه ای تبدیل شده اید که هر چیزی را میتواند از ابتدا ایجاد کند . اما حقیقت این است که نیازی نیست شما نگران حفظ Syntaxes و دستورات باشید چرا که شما هزاران بار یک کد را مینویسید و در نهایت همین امر منجر به یادگیری آن می شود .

گوگل ، IDE و فریم ورک ها به طور خاص برای این منظور طراحی شده اند که به شما کمک کنند تا سریعتر برنامه نویسی کنید .


۸) من نمی توانم این میزان کد را بنویسم


من یکی از آن افرادی هستم که زمانی که سورس یک صفحه وب را دیدم ، ترسیدم ، چرا که 4000 خط کد می تواند هر کسی را غافلگیر کند . در حالی که HTML زبان برنامه نویسی نیست محتوای آن تقریبا نشان دهنده چیزی است که هر فایل کد به طور کلی شامل می شود . اگر توجه کنید ، متوجه می شوید که آن ها فقط شامل عبارت های تکراری ، متد ها و حلقه ها هستند .

برنامه نویسان اغلب از همان چیزی که در دوره ابتدایی و متوسط یاد میگیرند برای انجام هر دو راه حل ساده و پیچیده استفاده می کنند . هنگامی که شما به برنامه نویسی عادت کنید خواهید دید که 10000 خط کد بازی کودکانه است .


۹) زن ها نمی توانند برنامه نویسی کنند


زنان همواره در لیست برنامه نویسان با نفوذ قرار دارند و یک لیست مختصری از برنامه نویسان زن را در اینجا به شما نشان می دهم :

  • آدا لاولیس اولین برنامه نویس در جهان بود.
  • گریس موری هوپر اولین کامپایلر زبان برنامه نویسی را توسعه داد.
  • ژان E. Sammet زبان برنامه نویسی FORMAC را توسعه داد.
  • Marissa Mayer یکی از اولین برنامه نویسان گوگل بود.
  • ...

تأثیر زنان در زمینه برنامه نویسی آشکار است، اما همانطور که اکثر مردان به صنایع عطر جذب نمی شوند، نسبت پایین تری از برنامه نویسان زن به این عرصه ممکن است قدم بگذارند به علت عواملی همچون فشار اجتماعی و اقتصادی و غیره


۱۰) تنها یک شغل به عنوان برنامه نویس برای کسب درآمد به من پیشنهاد می شود


نگاهی اجمالی به اکثر فرصت های شغلی برای برنامه نویسان ، اینطور به نظر می رسد که شما باید چندین سال تجربه کاری داشته باشید و به زبان های مختلفی مسلط باشید . اما واقعیت آنقدر سخت نیست ، شما همیشه میتوانید کار متناسب با تجربه برنامه نویسی خود را بدست آورید . و نمی توانید به راحتی بنشید و منتظر بمانید .

اگر نمی توانید کار متناسب پیدا کنید به عنوان کارآموزی برای کسب تجربه کار فعالیت کنید و در نهایت شانس بیشتری برای استخدام بدست آورید . بیشتر از همه نمونه کار های شما نشان دهنده توانایی های شما هستند که مصاحبه گران علاقه مند به چک کردن آن ها هستند ، همینطور سعی کنید از طریق کار بر روی پروژه های متن باز کمی شهرت بدست آورید این موضوع می تواند به شما کمک شایانی کند .اگر تصورات دیگری نیز شما برای افزودن به این لیست دارید ، آنها را در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید .

پیوست ها :
  • این مقاله دارای پیوست نمی باشد.
loder | اُکسیما
»» نویسنده مقاله
حسین رئیسی | اُکسیما

حسین رئیسی
»» پشتیبانی مقاله

تیم پشتیبانی اُکسیما به صورت 24 ساعت در هر زمان و مکان، پاسخگوی تمامی سوالات و ابهامات شما در مورد این مقاله خواهند بود. بدین منظور شما می توانید از طریق روش های زیر از پشتیبانی فنی این مقاله برخوردار گردید. تیم پشتیبانی این اطمینان خاطر را به شما دانشجویان گرامی خواهند داد که در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان باشند.


به اشتراک بگذارید ...

دوستان و همراهان گرامی : آیا تمایل دارید این مقاله را با دوستان و آشنایان خود در تلگرام به اشتراک بگذارید؟

مقاله های پیشنهادی

کل استراتژی تجارت در استراتژی بازاریابی خلاصه می شود . توانایی جذب جوانب مطلوب ، ضامن موفقیت شما در تجارت است . شما مسئول ایجاد تصمیمات استراتژیک اساسی برای تجارت خود ، به ويژه در این چهار زمینه هستید .

حسین رئیسی

590

امروزه، هنگام انتخاب یک پایگاه داده، گزینه های زیادی وجود دارد. ما گزینه های جذاب مختلفی داریم که هر کدام دارای نقاط قوت و ضعف خود هستند. یکی از آنها که برجسته شده است، پایگاه داده Realm است. پایگاه داده Realm می تواند توسط اندروید، iOS، React، و حتی توسعه دهندگان Xamarin استفاده شود.

حسین رئیسی

838

اگر شما علاقه مند به یادگیری برنامه نویسی وب و تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وب هستید قبل از هرچیز بابت این انتخاب عالی به شما تبریک می گویم. بسته به پیشینه شما یادگیری توسعه وب در آغاز ممکن است کمی گیج کننده باشد . اگر در گوگل جستجو کرده باشید متوجه شده اید که با زبان ها و فریم ورک های زیادی سروکار دارید . اما خب نگران نباشید شما تنها نیستید. گوگل می تواند بهترین دوست شما یا بدترین دشمن شما باشد. این بستگی به نحوه استفاده از آن دارد.

حسین رئیسی

841