5 دلیل برای اینکه چرا باید پایتون را یاد بگیریم

746
python-oxima | اُکسیما

شما ممکن است شنیده باشید که پایتون محبوبیت زیادی را به دست آورده است، اما آیا می دانستید که در حال حاضر محبوب ترین زبان آموزشی و مقدماتی در دانشگاه های آمریکا است ؟ همینطور این زبان ، با توجه به بررسی IEEE ، چهارمین زبان محبوب دنیا بعد از زبان های کلاسیک و قدیمی جاوا، C و C ++ است ؟

در این مقاله سعی داریم به شما بگوییم چرا پایتون زبان مفیدی برای یادگیری می باشد و چه شرکت هایی از آن استفاده می نمایند!


پایتون برای استفاده آسان، قدرتمند و همه جانبه است، و این یک انتخاب عالی برای مبتدیان و متخصصان می باشد. قابلیت خوانایی پایتون آن را یک زبان برنامه نویسی عالی می کند - به شما اجازه می دهد تا به عنوان یک برنامه نویس فکر کنید و وقت خود را برای درک سینتکس های پر رمز و راز را که زبان های برنامه نویسی دیگر به آن نیاز دارند هدر ندهید. به عنوان مثال، در ادامه کد مربوط به چاپ "Hello, World" در زبان جاوا و پایتون می توانید مشاهده کنید.


Java :


    
      public class Main {

        public static void main(String[] args) {
          // Prints "Hello, World" to the terminal window.
          System.out.println("Hello, World");
        }
      }

    
  

Python :


    
      print("Hello, World")
    
  

تنظیمات حداقل یکی دیگر از مزایای پایتون است. اگر شما با سیستم عامل Mac کار میکنید، کافی است برنامه Terminal را باز کنید،عبارت «python» را تایپ کنید و Enter را فشار دهید.

اگر نصب شده باشد، این عبارت را می بینید (mine is Python 2.7.10) و مترجم پایتون قابل استفاده خواهد بود. سپس شما می توانید اولین دستور پایتون خود را بنویسید.

و شما اکنون اولین برنامه Python خود را به راحتی اجرا کردید! اگر Python نصب نباشد، دانلود و نصب بسیار آسان است. به جای تمرکز بر اینکه چگونه کد خود را اجرا کنید، می توانید به یادگیری مفاهیم واقعی برنامه نویسی تمرکز کنید. و هنگامی که شما به ابزارهای آن مسلط شوید، اگر به سمت زبان های دیگر حرکت کنید، می توانید به راحتی کدهای مربوط به آن زبان را درک کنید.

اما اینطور نیست که چون استفاده از Python آسان است ، یک زبان جنجالی است. پایتون زیانی فوق العاده قدرتمند است - دلیلی وجود دارد که شرکت هایی مانند گوگل، Dropbox، Spotify و Netflix از آن استفاده می کنند.

سمت client پروژه Dropbox به طور کامل با Python نوشته شده است که باعث می شود cross-platform گردد . Dropbox چیزی حدود 400 میلیون کاربر دارد و به دلیل اینکه به هیچ سیستم عاملی وابسته نیست، بسیاری از کاربران آن را دانلود و نصب می کنند. علاوه بر کلاینت Dropbox، کد سمت سرور Dropbox نیز با پایتون نوشته شده است و بیشترین زبانی می باشد که در این شرکت مورد استفاده قرار گرفته است.

گوگل ، از ترکیب زبان های C++ و پایتون استفاده میکند . و در حال حاضر زبان برنامه نویسی Go به آن ها اضافه شده است . در ابتدا یک تصمیم مهندسی در گوگل وجود داشت که اینطور ترجمه می شود "پایتون هرجا که میتوانیم ، C++ هرجا که مجبوریم " . پایتون برای بخش هایی که نیاز به تغییرات سریع و نگهداری داشت مورد استفاده قرار گرفت . و C++ در بخش هایی از پروژه که کنترل حافظه و تاخیر کم اهمیت داشت مورد استفاده قرار گرفت .

مانند گوگل، Spotify و Netflix از ترکیبی از زبان ها استفاده می کنند. Spotify از Java به شدت استفاده می کند، اما با استفاده از پایتون برای چیزهایی مانند Web API و API کنسول تعاملی خود، که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا نقطه های پایان را با رابط کاربری آسان، کشف کنند. Spotify همچنین مانند یک سیستم بازیابی سرور DNS، سیستم پرداخت و سیستم مدیریت محتوای آن از Python برای تجزیه و تحلیل داده ها و دیگر پردازش های غیر مشتری استفاده می کند. Netflix از ترکیبی از جاوا، اسکالا و پایتون استفاده می کند و توسعه دهندگان را در انتخاب زبان مناسب تر مختار می گذارد.

اگر نگاهی به این شرکت ها بیاندازید، می توانید ببینید که از پایتون برای استفاده آسان سود می برند همچنین برای نمونه سازی سریع و تکرار بسیار مناسب است. شما همچنین می توانید ببینید که پایتون را می توان برای بسیاری از برنامه های کاربردی مورد استفاده قرار داد ، و همانطور که اصول اولیه پایتون را یاد می گیرید، می توانید تقریبا هر چیزی که می خواهید ایجاد کنید. بسیاری از توسعه دهندگان بزرگ با ایجاد کتابخانه های پایتون به طور روزانه به جامعه پایتون کمک می کنند. این کتابخانه ها می توانند به شما کمک کنند تا شروع به کار کنید و مجبور نباشید که چرخ را از نو ایجاد کنید. به عنوان مثال، اگر شما می خواهید پردازش تصویر پیچیده را انجام دهید، کتابخانه تصویر سازی Python به شما کمک خواهد کرد که شروع به کار کنید. آیا می خواهید برای ایجاد بازی ها از پایتون استفاده کنید؟ PyGame یک موتور بازی پایتون است که به شما در این زمینه کمک خواهد کرد.

دلایل زیادی برای یادگیری پایتون وجود دارد .امیدوارم چند نمونه و منابع که امروز نشان داده ام به شما کمک کرده باشد که چگونه می توانید از این زبان قدرتمند استفاده کنید. آیا آماده شروع یادگیری پایتون هستید؟

در بخش دیدگاه ها در خصوص ویژگی های دیگر این زبان محبوب نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

پیوست ها :
 • این مقاله دارای پیوست نمی باشد.
loder | اُکسیما
»» نویسنده مقاله
حسین رئیسی | اُکسیما

حسین رئیسی
»» پشتیبانی مقاله

تیم پشتیبانی اُکسیما به صورت 24 ساعت در هر زمان و مکان، پاسخگوی تمامی سوالات و ابهامات شما در مورد این مقاله خواهند بود. بدین منظور شما می توانید از طریق روش های زیر از پشتیبانی فنی این مقاله برخوردار گردید. تیم پشتیبانی این اطمینان خاطر را به شما دانشجویان گرامی خواهند داد که در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان باشند.


به اشتراک بگذارید ...

دوستان و همراهان گرامی : آیا تمایل دارید این مقاله را با دوستان و آشنایان خود در تلگرام به اشتراک بگذارید؟

مقاله های پیشنهادی

کل استراتژی تجارت در استراتژی بازاریابی خلاصه می شود . توانایی جذب جوانب مطلوب ، ضامن موفقیت شما در تجارت است . شما مسئول ایجاد تصمیمات استراتژیک اساسی برای تجارت خود ، به ويژه در این چهار زمینه هستید .

حسین رئیسی

508

امروزه، هنگام انتخاب یک پایگاه داده، گزینه های زیادی وجود دارد. ما گزینه های جذاب مختلفی داریم که هر کدام دارای نقاط قوت و ضعف خود هستند. یکی از آنها که برجسته شده است، پایگاه داده Realm است. پایگاه داده Realm می تواند توسط اندروید، iOS، React، و حتی توسعه دهندگان Xamarin استفاده شود.

حسین رئیسی

674

کتابخانه DialogBuilder یک کتابخانه سبک و ساده در عین حال با قابلیت های کاستوم سازی بسیار برای نمایش دایالوگ به دو صورت AlertDialog و BottomSheet در اندروید می باشد .

حسین رئیسی

350