8 دلیل برای استفاده از Git

872
git | اُکسیما

هنگامی که صحبت از version control به میان می آید، همگان در مورد Git صحبت می کنند. اما البته، برخی از صحبت ها به اندازه کافی توجیه پذیر برای استفاده از Git نمی باشند. در این مقاله برخی از حقایقی که باعث می شود بدانید که Git یک ابزار فوق العاده است مطرح شده است.


صرفه جویی در وقت


تصور کنید که هر بار قبل از حرکت دادن موس خود باید 5 ثانیه صبر کنید. این خیلی آزار دهنده است، درسته؟ با Version Control این موضوع نسیتا یکسان است - توجه داسته باشید ما فقط در مورد چند ثانیه در هر فرمان صحبت می کنیم، اما در روز شما دستورات و فرمان های زیادی را انجام می دهید. گیت، با این حال، مانند رعد و برق سریع است. از وقت خود برای چیزهای مفید تر از انتظار برای Version Control سیستم خود برای بازگشت اطلاعات استفاده کنید.


آفلاین کار کردن


اگر میخواهید در حالی که در حال حرکت هستید کار کنید چه؟ با VCS متمرکز مانند Subversion یا CVS، اگر به مخزن مرکزی متصل نباشید، عملا کاری نمی توانید از پیش ببرید. با Git تقریبا همه چیز به سادگی بر روی دستگاه محلی شما امکان پذیر است: یک commit ایجاد کنید، سابقه کامل پروژه خود را مرور کنید، ادغام کنید یا شاخه های خود را ایجاد کنید ... Git اجازه می دهد تا تصمیم بگیرید کجا و چه زمانی می خواهید کار کنید.


بازگشت از اشتباهات


گاهی اوقات اشتباه می کنیم، چیزی که در مورد Git وجود دارد این است که تقریبا برای هر موقعیتی یک دستور "undo" وجود دارد. آخرین عملیات خود را درست کنید، اگر فراموش کرده اید که این تغییر کوچک را نیز شامل می شود. حتی می توانید "حذف" را با Reflog ادغام کنید؛ زیرا در پشت صحنه Git به ندرت چیزی حذف می شود. و همین امر خود موجب آرامش ذهن می شود.


خواب آسان


آیا تا به حال مخزن Subversion را شکسته اید؟ هنگام استفاده از Git می توان کاملا مطمئن بود، زیرا هر کلونی که کسی در تیم خود بر روی دستگاه خود دارد یک پشتیبان قابل استفاده است. علاوه بر این، تقریبا هر عمل در Git فقط داده ها را اضافه می کند (حذف بسیار نادر است). و این یک احساس خوب راایجاد می کند.


ایجاد Commits مفید


در هنگام پرتاب شیر، بستنی و گوجه فرنگی به یک مخلوط کننده (حداقل) دو مشکل وجود دارد. اول، پس از مخلوط کردن آن ها، هیچ کس نمیتواند آنچه را که شما واقعا در این مخلوط استفاده کرده اید بگوید. و دوم، شما نمیتوانید گوجه فرنگی را بردارید. همین امر دقیقا اگر شما تعدادی تغییرات غیر مرتبط را انجام دهید (کمی از ویژگی A، چیزی از ویژگی B، یک بوی بد کمی کوچک، ...). برای هم تیمی های خود دشوار است که بدانند چه اتفاقی افتاده است و نمی توانند به راحتی از ویژگی A بازخوانی کنند. Git به شما کمک می کند تا از این ظروف سرباز زده و از اعمال گرانشی اجتناب کنید. با مفهوم منحصر به فرد "منطقه پیکربندی" شما می توانید دقیقا مشخص کنید که کدام تغییرات باید در مجوز های بعدی شما اعمال شود،


به روش خودتان کار کنید


هنگام کار با Git می توانید از گردش کار بسیار شخصی خود استفاده کنید. که برای شما بسیار خوب است. شما برای استفاده از Git مجبور نیستید که یک برنامه نویس حرفه ای باشید. شما می توانید با چندین مخزن از راه دور ارتباط برقرار کنید، به جای ادغام دوباره بسازید، و وقتی که به آن نیاز دارید، با زیر مولکول ها کار کنید. اما شما می توانید به راحتی با یک مخزن مرکزی از راه دور مانند Subversion کار کنید.


چیزی را عوض نکنید


جداسازی نگرانی ها برای پیگیری چیزها بسیار مهم است. در حالی که شما بر روی قابلیت A کار می کنید، هیچ کدام (و هیچ کس) دیگری نباید کد ناتمام شما را تحت تاثیر قرار دهد. اگر معلوم شود این ویژگی دیگر لازم نیست؟ یا اگر بعد از 10 مرتبه، شما متوجه شوید که رویکرد کاملا اشتباه گرفته اید؟ شاخه بندی پاسخ این مشکلات است. و در حالی که دیگر سیستم های Version Control نیز شاخه ها را دارند، Git اولین ابزاری است که از آن ها سریع و آسان استفاده می کند.


حرکت با جریان


تنها ماهی های مرده با جریان آب شنا می کنند. و گاهی اوقات، توسعه دهندگان هوشمند نیز انجام می دهند. Git توسط شرکت های شناخته شده و پروژه های Open Source مورد استفاده قرار می گیرد: Ruby On Rails، jQuery، Perl، Debian، Kernel Linux و بسیاری دیگر. یک جامعه بزرگ اغلب یک مزیت به خودی خود است، زیرا یک اکوسیستم در اطراف سیستم حرکت می کند. بسیاری از آموزش ها، ابزار ها و خدمات Git را حتی جذاب تر می کند.

پیوست ها :
  • این مقاله دارای پیوست نمی باشد.
loder | اُکسیما
»» نویسنده مقاله
حسین رئیسی | اُکسیما

حسین رئیسی
»» پشتیبانی مقاله

تیم پشتیبانی اُکسیما به صورت 24 ساعت در هر زمان و مکان، پاسخگوی تمامی سوالات و ابهامات شما در مورد این مقاله خواهند بود. بدین منظور شما می توانید از طریق روش های زیر از پشتیبانی فنی این مقاله برخوردار گردید. تیم پشتیبانی این اطمینان خاطر را به شما دانشجویان گرامی خواهند داد که در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان باشند.


به اشتراک بگذارید ...

دوستان و همراهان گرامی : آیا تمایل دارید این مقاله را با دوستان و آشنایان خود در تلگرام به اشتراک بگذارید؟

مقاله های پیشنهادی

شما ممکن است شنیده باشید که پایتون محبوبیت زیادی را به دست آورده است، اما آیا می دانستید که در حال حاضر محبوب ترین زبان آموزشی و مقدماتی در دانشگاه های آمریکا است ؟ همینطور این زبان ، با توجه به بررسی IEEE ، چهارمین زبان محبوب دنیا بعد از زبان های کلاسیک و قدیمی جاوا، C و C ++ است ؟

حسین رئیسی

754

کل استراتژی تجارت در استراتژی بازاریابی خلاصه می شود . توانایی جذب جوانب مطلوب ، ضامن موفقیت شما در تجارت است . شما مسئول ایجاد تصمیمات استراتژیک اساسی برای تجارت خود ، به ويژه در این چهار زمینه هستید .

حسین رئیسی

601

کتابخانه DialogBuilder یک کتابخانه سبک و ساده در عین حال با قابلیت های کاستوم سازی بسیار برای نمایش دایالوگ به دو صورت AlertDialog و BottomSheet در اندروید می باشد .

حسین رئیسی

358