8 زبان برتر برنامه نویسی برای یادگیری در سال 2018

628
best_language | اُکسیما

بهترین زبان برنامه نویسی برای یادگیری: 8 زبان برتر برنامه نویسی برای یادگیری در سال 2018


در این پست من قصد دارم در مورد بهترین زبان های برنامه نویسی برای یادگیری در سال 2018 صحبت کنم.

  • JavaScript
  • Python
  • C #
  • Java
  • Go
  • Swift
  • Rust
  • Kotin

بسیاری از مردم از من می پرسند که چه زبان برنامه نویسی را یاد بگیرند. این یک سوال بسیار سخت برای پاسخ است. چیزهای زیادی وجود دارد که قبل از تصمیم گیری باید در نظر گرفته شود.

یکی از ساده ترین راه های انتخاب بهترین زبان برنامه نویسی برای یادگیری در سال 2018، توجه به بازار است.

بازار به شما می گوید که زبان های برنامه نویسی مورد علاقه برای آینده چیست. ما باید از روند و تماشای اخبار و ظهور تکنولوژی جدید آگاهی داشته باشیم تا بتوانیم بادبان ها را در مورد زبان های برنامه نویسی یاد بگیریم، مخصوصا در سال 2018.

این پست صرفا بر اساس نظر من نبوده و تحقیق زیادی انجام شده و در نهایت این 10 زبان به عنوان زبان های برنامه نویسی برتر برای آموختن در سال 2018 معرفی شده اند.

JavaScript :


اولین زبان در این لیست جاوا اسکریپت است. در حال حاضر، وقتی به نظرسنجی ها نگاه می کنیم کاملا واضح است که جاوا اسکریپت نمی تواند بد باشد. اولین موردی که من در اینجا میبینم این است که بررسی گسترده ای انجام شده و جاوا اسکریپت محبوبترین زبان برنامه نویسی با 65 درصد از افرادی است که از آن استفاده میکنند و آنها این موضوع را تایید کرده اند. در واقع، با استفاده از آن به طور مرتب 65 درصد و پس از آن 5 درصد از مردم قصد پذیرش یا مهاجرت به آن را داشتند.

منظورم این است که اگر امروز به دنبال یک توسعه دهنده نرم افزاری هستید یا یک توسعه دهنده وب هستید، شما تقریبا در حال استفاده از جاوا اسکریپت می باشید. اگر شما در مورد یادگیری یک زبان برنامه نویسی جدید فکر می کنید، شما خیلی جاوا اسکریپت را نمی شناسید یا شما یک توسعه دهنده جدید هستید، که احتمالا به دنبال پیدا کردن یک شغل می باشید . اگر شما جاوا اسکریپت می شناسید. بدون شک می دانید که جاوا اسکریپت یک زبان واقعا خوب برای یادگیری است.

با این که در گذشته، برخی از چیزهای تند و زننده در مورد جاوا اسکریپت، گفته شده،اما نسخه جدید آن یعنی ECMAScript واقعا آن را بهبود داده و در واقع یک زبان مناسب برای استفاده در حال حاضر است. جاوا اسکریپت قطعا یک زبان برنامه نویسی عالی برای یادگیری در سال 2018 است و من آن را توصیه می کنم. منظورم این است که اگر شما جاوا اسکریپت را نمی شناسید پس یادگیری آن را شروع کنید، بدون شک سال 2018 زمان مناسب برای یادگیری جاوا اسکریپت می باشد.

Python :


یکی دیگر از زبان هایی که ممکن است بعضی از مردم را شگفت زده کند زبان پایتون می باشد .این موضوع در چندین نظرسنجی نشان داده شده است. من داده ها را از بسیاری از نظرسنجی ها جمع آوری کرده ام و این موضوع چندین بار نشان داده شده است،

موارد خوب بسیاری برای پایتون در سال 2018 وجود دارد. یکی از این موارد این است که بسیاری از شرکت ها، تیم های برنامه نویسی زیادی از آنها به سمت پایتون مهاجرت می کنند و از Python استفاده می کنند. در حال حاضر پایتون یک زبان محبوب است.که تعداد مشاغل زیادی برای آن وجود دارد.

شرکت هایی مانند گوگل از پایتون بسیار استفاده می کنند. اگر شما علاقه مند به گرفتن کار در جایی مانند گوگل هستید، بدون شک پایتون انتخاب خوبی است. و من آن را توصیه می کنم - تقریبا می توانم امروز بگویم، اگر قصد شروع یادگیری یک زبان برنامه نویسی را دارید، احتمالا پایتون و همینطور جاوا اسکریپت گزینه های مناسبی می باشند. من به شخصه احتمالا با Python شروع می کنم زیرا زبان مبتدی بسیار خوبی است و اطلاعات زیادی در خصوص آن وجود دارد

C# :


خیلی خوب.زبان بعدی در این لیست چیست ؟ این جایی است که انتخاب زبان شماره سه کمی سخت می شود. بر اساس داده های نظرسنجی، زبان جاوا زبان سوم می باشداما من این انتخاب را کاملا بر اساس داده های نظرسنجی انجام نمی دهم.من بین جاوا و C# زبان C# را به عنوان سومین زبان انتخاب می کنم. C # را برای یک دلیل انتخاب کردم. دلیلش این است که C # را می توان در هر پلت فرم استفاده کرد. من برنامه های iOS و Android را با استفاده از C # با استفاده از Xamarin توسعه دادم. شما همچنین می توانید برنامه های لینوکس و مک را با استفاده از آن توسعه دهید. می توان گفت تقریبا در هر پلت فرم از جمله آردوینو و هر سیستم جاسازی شده، Raspberry Pi و چیزهایی مثل این همه با استفاده از C # کار می کنند.

C# یک زبان بسیار متنوع است به علاوه اینکه یک زبان بسیار شرکتی می باشد . این زبان یک زبان بسیار خوب است که یادگیری آن هم دشوار نیست . البته ناگفته نماند این زبان چقدر گسترش یافته و کار با تمام ویژگی های آن پیچیده خواهد بود .

چیزی که در مورد C# هست این است که اگر شما بین جاوا و C# دچار شک و تردید هستید که کدام زبان برنامه نویسی را یاد بگیرم ؟ من به سادگی می گویم C# ، چرا که وقتی شما این زبان را بشناسید تقریبا جاوا را هم شناخته اید اما خب باید گفت توسعه دهندگان جاوا از توسعه دهندگان C# ماهرتر هستند . چرا که استفاده از زبان جاوا به خصوص به عنوان مبتدی گاهی اوقات دشوار به نظر می رسد . در حالی که C# این گونه نیست و من به شدت آن را توصیه می کنم .

Java :


بدیهی است که جاوا زبان بعدی در لیست ما باشد . قبل از اینکه جلوتر بروم. به شما بگویم که کد های C # و جاوا در برخی موارد متفاوت رتبه بندی شده است. C # در واقع شماره 4 و جاوا در واقع شماره سه بود. جاوا در واقع در Overflow یکی بالاتر بود. اما این لزوما نمایانگر دنیای واقعی نیست.

به هرحال باز هم جاوا و C # تقریبا یکسان هستند.و واقعا سخت است انتخاب بین این دو . اگر کسی استدلال کرد و گفت: " نه. جاوا باید شماره 3 باشد و C # باید شماره چهار باشد، "من با او بحث نمی کنم. من جاوا را در شماره چهارم قرار داده ام. به هرحال جاوا، زبان بسیار خوبی است. زبانی بسیار خوب برای توسعه در شرکت ها می باشد. بسیاری از شرکت ها تکنولوژی زیادی را در جاوا سرمایه گذاری کرده اند. این یک اکوسیستم بزرگ است. و در بسیاری از مشاغل از جاوا استفاده می شود.

Go :


یکی از نکات جالب در رابطه با Go آن است که تعداد افرادی که قصد مهاجرت به آن را دارند از تعداد افرادی که از آن استفاده میکنند بیشتر است .

معنی این موضوع چیست ؟ این به معنی رشد است این بدان معنی است که شرکت های بیشتر و بیشتری شروع به استفاده از Go نموده اند و یا قصد مهاجرت به آن را دارند . زبان Go ساده ترین زبان برای یادگیری نیست اما یک زبان خوب است که در حال رشد می باشد .

این یکی از زبان هایی است که من فکر میکنم توسعه دهندگان کافی ندارد . در حال حاضر مشاغل زیادی برای Go وجود ندارد اما من فکر میکنم در سال 2018 بیشتر خواهد شد و خواهید دید که افراد کافی برای پر کردن این موقعیت ها وجود ندارند اگر همه شرکت ها به این زبان مهاجرت کنند و توسعه دهنده کافی وجود نداشته باشد این به معنای این است که این زبان فرصت خوبی است برای یادگیری .

اگر شما فقط خواستار بالاترین تقاضا هستید جاوا، جاوااسکریپت ، C# ، پی اچ پی زبان هایی هستند که موقعیت شغلی زیادی دارند اما زبان Go فرصت های رشد زیادی در آن وجود دارد و من معتقدم که این رشد ادامه خواهد داشت .

Swift :


سویفت یکی دیگر از ده زبان برتر سال 2018 است من این زبان را به دو دلیل انتخاب میکنم . یکی ، اپل به زودی متوقف نخواهد شد با وجود اینکه راه حل های بسیار خوبی برای تولید و توسعه اپلیکیشن های cross-platform وجود دارد اما به هرحال برنامه های زیادی برای iOS توسعه می باید وزبان سویفت گل سرسبد آن هاست .

در حال حاضر iOS در حال گسترش است و یک بازار عظیم و بزرگ برای گوشی های iOS و iPads ها وجود دارد که به جد پول ساز هستند . هر شرکت در حال حاضر باید یک برنامه iOS داشته باشد به همین دلیل من فکر می کنم سویفت یک ایده خوب هست . من Objective C را توصیه نمیکنم بدون شک سویفت زبان بهتری است و امکانات زیادی دارد . اگر میخواهید iOS را توسعه دهید پس بی درنگ توصیه میکنم به یادگیری سویفت بپردازید .

Rust :


در مورد زبان برنامه نویسی Rust نکته ای که وجود دارد این است که بازار این زبان در حال حاضر کوچک است . و شرکت های زیادی از Rust استفاده نمیکنند . اما امار ها نشان میدهد. یکی از محبوب ترین زبان هاست . اگر شما یک مبتدی هستید و قصد یادگیری یک زبان را دارید با. Rust شروع نکنید اما اگر یک برنامه نویس باهوش هستید و در سال 2018 به دنبال یک زبان جدید هستید Rust یک انتخاب بسیار خوب است چرا که توسعه دهندگان این زبان را دوست دارند و زبان سرگرم کننده ای برای کار کردن می باشد .

Kotlin :


کاتلین یک زبان جدید برای اندروید است . به نظر می رسد اکثر برنامه های اندروید به سمت این زبان حرکت کرده اند . همانطور که. برنامه های Objective C به سمت Swift حرکت کردند. . به نظر من اگر شما،یک زبان برنامه نویسی جدید یاد بگیرید به خصوص لگر شما توسعه دهنده اندروید می باشید این زبان مناسبی می باشد . این زبان به طور کامل در اندروید استادیو پشتیبانی می شود و راه های بسیار اسانی برای توسعه دهندگان اندروید برای شروع کار با کاتلین وجود دارد .

آیا شما موافقت می کنید که این ها زبان های برنامه نویسی در سال 2018 می باشند؟ نظر خود را در این رابطه در قسمت دیدگاه ها با ما در میان بگذارید!

پیوست ها :
  • این مقاله دارای پیوست نمی باشد.
loder | اُکسیما
»» نویسنده مقاله
حسین رئیسی | اُکسیما

حسین رئیسی
»» پشتیبانی مقاله

تیم پشتیبانی اُکسیما به صورت 24 ساعت در هر زمان و مکان، پاسخگوی تمامی سوالات و ابهامات شما در مورد این مقاله خواهند بود. بدین منظور شما می توانید از طریق روش های زیر از پشتیبانی فنی این مقاله برخوردار گردید. تیم پشتیبانی این اطمینان خاطر را به شما دانشجویان گرامی خواهند داد که در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان باشند.


به اشتراک بگذارید ...

دوستان و همراهان گرامی : آیا تمایل دارید این مقاله را با دوستان و آشنایان خود در تلگرام به اشتراک بگذارید؟

مقاله های پیشنهادی

اگر شما علاقه مند به یادگیری برنامه نویسی وب و تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وب هستید قبل از هرچیز بابت این انتخاب عالی به شما تبریک می گویم. بسته به پیشینه شما یادگیری توسعه وب در آغاز ممکن است کمی گیج کننده باشد . اگر در گوگل جستجو کرده باشید متوجه شده اید که با زبان ها و فریم ورک های زیادی سروکار دارید . اما خب نگران نباشید شما تنها نیستید. گوگل می تواند بهترین دوست شما یا بدترین دشمن شما باشد. این بستگی به نحوه استفاده از آن دارد.

حسین رئیسی

564

بازار اپلیکیشن بزرگتر از آن است که تصور آن را کنید و در حالی که به نظر می رسد که تمایل بیشتری به برنامه های رایگان در مقایسه با محصولات دارای پرداخت درون برنامه ای وجود دارد، هنوز هم مقدار زیادی پول در بازار وجود دارد. ما در این مقاله فرض می کنیم شما دانش کمی در رابطه با برنامه نویسی اپلیکیشن دارید و میتوانید با یکی از ابزارها مانند Xcode یا Android Studio یا Unity و... می توانید کار کنید و قصد آموزش برنامه نویسی را در این مقاله نداریم.

حسین رئیسی

719

پیاده سازی RecyclerView با محتوایی پویا و داینامیک به همراه اضافه کردن listener برای هر یک کاری بسیار آزار دهنده است. اگر ما مجبور به پیاده سازی انیمیشن نیز برای آن Recyclers باشیم، دیگر یک کابوس می شود.به همین دلیل ایده ی یک رابط کاربری بسیار ساده به ذهن رسید ، که با قدرت بیشتری، بدون اجرای آداپتور، نمایش ListView، GridView و RecyclerView را با سهولت و سادگی جایگزین می نماید .

حسین رئیسی

401