می خواهید توسعه وب را یادبگیرید، اما نمی دانید از کجا شروع کنید؟

352
learn_web_development | اُکسیما

اگر شما علاقه مند به یادگیری برنامه نویسی وب و تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وب هستید قبل از هرچیز بابت این انتخاب عالی به شما تبریک می گویم.

بسته به پیشینه شما یادگیری توسعه وب در آغاز ممکن است کمی گیج کننده باشد . اگر در گوگل جستجو کرده باشید متوجه شده اید که با زبان ها و فریم ورک های زیادی سروکار دارید . اما خب نگران نباشید شما تنها نیستید. گوگل می تواند بهترین دوست شما یا بدترین دشمن شما باشد. این بستگی به نحوه استفاده از آن دارد.


به تصورات خود پایان دهید


یکی از اولین مواردی که من توصیه می کنم هنگام شروع یادگیری توسعه وب در نظر داشته باشید، تصمیم گیری در مورد هدف نهایی است. این را به وضوح در ذهن داشته باشید. شاید شما مایل به تغییر حرفه ای باشید شاید یک ایده برای یک برنامه داشته باشید. یا شاید فقط بخواهید برای سرگرمی یاد بگیرید.

هدف شما هر چه باشد مهم است که بدانید چرا این کار را انجام می دهید. این درک به شما کمک خواهد کرد تا از زمان خود بهتر استفاده کنید و نیز به شما انگیزه لازم برای تسلیم نشدن را می دهد.

به یاد داشته باشید هرچقدر هم که از هدف خود فاصله داشته باشید شما می توانید با کار و تلاش و پشتکار به آن دست یابید.

با فرض اینکه شما تجربه قبلی نداشته باشید، در ابتدا یک ایده خوب نیز برای تصمیم گیری این است که ببینید شما به Front علاقه دارید یا Back end. اجازه بدهید به طور خلاصه تفاوت این دو را توضیح دهم.

  • Frontend
  • این همان چیزی است که کاربر نهایی آن را مشاهده می کند و با آن ارتباط برقرار می کند. تمام طرح ها، اثرات فانتزی، طرح و تصاویری که تجربه کاربر را ایجاد می کند در این حوزه قرار می گیرد. به طور کلی توسعه دهندگان جلوه ی ظاهری و بصری باید دارای مهارت طراحی و شور و ذوق برای ایجاد تجربه کاربری بهتر باشند. فن آوری های که اغلب به توسعه دهندگان Front مرتبط هستند: HTML، CSS، jQuery و جاوا اسکریپت می باشند.

  • Backend
  • این بخشی است که معمولا پردازش، ذخیره و دستکاری داده ها را انجام می دهد. این که چگونه وب سایت یا برنامه کار می کند به این بخش مربوط می شود. توسعه دهندگان Back-end به طور کلی حل کننده خوب مشکلات هستند، متفکران منطقی که علاقه مند به بخش های کاربردی یک وب سایت یا برنامه هستند. توسعه Back-end معمولا با زبان های سمت سرور مانند PHP، Python و Ruby صورت می پذیرد.

در هرصورت اولین قدم برای شروع یادگیری آن است که ببینید به چه چیزی علاقه دارید سپس به یادگیری HTML و CSS بپردازید مهم نیست که در کدام حوزه می خواهید کار کنید در هرحال شما باید بتوانید یک صفحه وب ساده را ارایه دهید. و برای این منظور یادگیری این دو برای هر توسعه دهنده وب ضروری می باشد. دوره ی طراح حرفه ای صفحات وب باشید به شما در این زمینه می تواند کمک کند تا با تمامی نکات در خصوص HTML و CSS آشنا شوید.


تبریک میگوییم شما سفر توسعه وب خود را شروع کرده اید.


حال آنچه که فراگرفتیه اید را تمرین کنید در ابتدا اینکه در بین تمام کاراهای روزمره ی خود فرصتی را برای تمرین پیدا کنید ممکن است کمی سخت به نظر برسد ولی مصمم بودن و تداوم کلید موفقیت است. به جای آن که در یک روز هفت ساعت برنامه نویسی کنید در یک هفته روزی یک ساعت این کار را انجام دهید. انسان ها بر اساس عادت های خود زندگی میکنند به این ترتیب برنامه نویسی برای شما یک عادت می شود و ادامه خواهید داد.


یادگیری برنامه نویسی مانند تلاش برای تبدیل شدن به قویترین مرد جهان است.


اگر تا کنون رقابت "قویترین مرد جهان" را تماشا کرده باشید، یادگیری برنامه نویسی بسیار شبیه به رقابت کامیون است. در شروع بسیار سخت است. و این کار غیرممکن به نظر می رسد. اما شما باید فقط گام های کوچک در ابتدا بردارید. به مرور کار آسان و آسان تر می شود تا زمانی که خود را نزدیک به خط پایان می بینید.

پس از یادگیری HTML و CSS می توانید به سراغ یادگیری سایر مهارت ها بروید و اولین وب سایت خود را راه اندازی کنید . لازم نیست شما به یک متخصص در زمینه HTML و CSS تبدیل شوید استفاده از قالب های آماده می تواند در این زمینه به شما کمک بسیار زیادی کند تا در مدت زمان کمتری یک سایت حرفه ای را در معرض نمایش بگذارید .

پیوست ها :
  • این مقاله دارای پیوست نمی باشد.
loder | اُکسیما
»» نویسنده مقاله
حسین رئیسی | اُکسیما

حسین رئیسی
»» پشتیبانی مقاله

تیم پشتیبانی اُکسیما به صورت 24 ساعت در هر زمان و مکان، پاسخگوی تمامی سوالات و ابهامات شما در مورد این مقاله خواهند بود. بدین منظور شما می توانید از طریق روش های زیر از پشتیبانی فنی این مقاله برخوردار گردید. تیم پشتیبانی این اطمینان خاطر را به شما دانشجویان گرامی خواهند داد که در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان باشند.


به اشتراک بگذارید ...

دوستان و همراهان گرامی : آیا تمایل دارید این مقاله را با دوستان و آشنایان خود در تلگرام به اشتراک بگذارید؟

مقاله های پیشنهادی

امروزه، هنگام انتخاب یک پایگاه داده، گزینه های زیادی وجود دارد. ما گزینه های جذاب مختلفی داریم که هر کدام دارای نقاط قوت و ضعف خود هستند. یکی از آنها که برجسته شده است، پایگاه داده Realm است. پایگاه داده Realm می تواند توسط اندروید، iOS، React، و حتی توسعه دهندگان Xamarin استفاده شود.

حسین رئیسی

512

اخیرا استفاده از React Native برای توسعه برنامه های Android بسیار رایج شده است. با این حال، راه اندازی React Native در ویندوز چالش برانگیز است و نیاز به توجه به موارد بسیاری دارد، حتی اگر بخواهید یک برنامه ساده را بر روی یک شبیه ساز اجرا کنید. بایستی این چالش ها را در ابتدا حل کنید. در این مقاله، درباره نحوه تنظیم محیط توسعه خود در ویندوز با استفاده از چارچوب React Native و Android Studio برای ساخت برنامه های Android می پردازیم.

حسین رئیسی

2253

اگر شما فقط یکی از این بهترین کتاب های برنامه نویسی را در سال جاری بخوانید، قدمی رو به جلو تقریبا نسبت به همه افراد اطراف خود برداشته اید . چرا که ، به گفته استیو مک کانل، نویسنده Code Compete ، یک کتاب بیشتر ازچیزی است که برنامه نویسان هر ساله می خوانند.

حسین رئیسی

693